„Тази история ми позволява да очертая разликите между една хомосексуална
и една хетеросексуална двойка, да насоча вниманието към специфичните за
всяка от тях радости и болки, които понякога се разполагат в антипода.
Докато завършвах черновата, не без изненада си дадох сметка, че
по-щастливата двойка вероятно не е тази, която обществото бе пожелало и
приветствало на стълбите пред църквата”, Ерик-Еманюел Шмит за разказа си
„Двамата господа от Брюксел”.
Той е в заглавието на сборника, където са още 4 (изд. „Леге Артис”).
Достатъчно интригуващо като тема, номерът на френския писател, а той у нас е по-известен като драматург е, че е направил върху нея и достатъчно интригуващ сюжет... Свикнахме с неговите следговори-разбори. Още един номер: те завишават интригата. Издателите бива да задължат писателите за тях, но само добрите, да не стане пародия.
П. Т.
Няма коментари:
Публикуване на коментар